Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Konflikt záujmov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

cize je JASNE ze ZKONFLIKTOVANY bol/je

ex-minister Simon, a tiez pan tajomnik Zahumnesky ... no a co? v SVK to akosi nevadi!!!
 
Hodnoť

cize je JASNE ze ZKONFLIKTOVANY bol/je

ex-minister Simon, a tiez pan tajomnik Zahumnesky ... no a co? v SVK to akosi nevadi!!!
 
Hodnoť

Myslím, si,

že aj malému decku by malo byť jasné, že IDE o konflikt záujmov. Dať si vykladať od eurokomisárky je detinský alibizmus. V tomto štáte sa zabúda na to, čo je elementárna slušnosť.
 
Hodnoť

A ja si myslím

že našim politikom je lautr jedno, čo si o tom myslíme.
 
Hodnoť

Tak čo je elementárna slušnosť ?

Pestovateľov tabáku na Slovensku nie je veľa. Keď inistroval šimon, prijali sa pravidlá, len on "zabudol" na niektorých pestovateľov tabaku.Uvediem príklad, kto pestuje na 5 ha má nárok kto na viacerých tak už nemá. Pestuje tabak aj Šimon a tak asi šiesti pestovatelia tabaku vypadli v Šimonovej smernici s nárpoku na dotácie lebo to bola konkurencia pre Šimona. Nový minister to opravil a rozhodol, že aj tí ostatní majú nárok. Fico si to nechal vysvetliť aj v EU, čo spravil dobre. Teraz dzurindovu čvargu ide šľach trafiť, alebo argumenty nie sú, tak aspoň štekajú ako besné psi.Komisarka EU nezabudla podotknúť, že aj ministri majú nárol na dotácie.
 

Nielen elementárna slušnosť, ale absolútna nehoráznosť.

Už som to napísal dvakrát, ale hodí sa to ešte aj tu.
#
Ide ešte aj o ďalší pohľad na ( citujem ) "dzurindovu čvargu".
#
Rozhodol som sa do všetkých diskusií k článkom o kauze tabak - SMK - Simon - Záhumenský - Smer prispieť po víkendových televíznych diskusiách jedným postrehom.
#
Celý víkend som čakal, či niekto z moderátorov relácií, resp. z diskutujúcich opozičníkov alebo koaličníkov dá "nehoráznu" sumu 4,4 milióna Sk do protikladu s inou, ďaleko zaujímavejšou sumou
#
Tou sumou je 1,8 miliardy Sk, ktorú si urýchlene musela požičať Národná diaľničná spoločnosť - NDS na výstavbu úseku diaľnice pred Žilinou. A to z toho dôvodu, že NDS nedodržala podmienky komisie EÚ pre výber dodávateľov a preto nebude môcť čerpať prostriedky z fondov EÚ !
#
Informáciu o tomto probléme, v dôsledku ktorého Slovensko, resp. jeho občania cez dane a cez rôzne ďalšie poplatky za používanie ciest a diaľnic prišli o 1,8 miliardy Sk, priniesli média koncom minulého týždňa.
#
Ale v diskusných reláciách ani ťuk !!! Veď čo už je 1,8 miliardy oproti 4,4 milióna ?!
#
V podstate by som sa nad tým nebol pozastavoval takto verejne, ale môj názor sa zmenil po tom, keď som v rámci poslednej politicko-diskusnej relácii na TA3 mal možnosť vidieť zmoknuté kurence ( rozumej lídrov SDKÚ, SMK a KDH ), ako kvôli rozhodnutiu o poskytnutí ( zatiaľ neboli žiadne prostriedky poskytnuté ) spoločne obviňujú súčasnú vládu z korupcie a klientelizmu kvôli 4,4 miliónom a keď neskôr priamo v diskusii s Čaplovičom sa rozvášnený Hrušovský ako spravodlivý mravokárca vrátil na politické bojové pole a plamenným mečom sa pokúšal vyhnať súčasnú vládu od válova ( samozrejme len preto, aby sa tam mohol vrátiť on ).
#
Čo v prvom rade zmenilo môj názor a viedlo ma k prezentovaniu svojho pohľadu na vec verejne ? Je to v prvom rade skutočnosť, že všetky "zmoknuté kurence" neustále opakujú, že sa Fico nemal čo obracať s otázkou na Brusel, ale mal si to vyriešiť doma. No a tým kurence potvrdili Záhumenského názor, že podmienkam uplatňovania pravidiel EÚ pre využívanie eurofondov vôbec nerozumejú.
#
Rozhodujúce slovo v celom procese má povinná kontrolná činnosť príslušnej komisie EÚ, ktorá má právo vyradiť z financovania ( čerpania ) aj také veci, ktoré už boli zrealizované a zaplatené z prostriedkov EÚ, ale komisia skonštatuje, že neboli dodržané súvisiace pravidlá. Poberateľ prostriedkov sa samozrejme má možnosť odvolať a ak aj potom komisia rozhodne, tak poberateľ jednoducho o tieto peniaze príde a musí ich zohnať niekde inde.
#
No a v prípade diaľnice do Žiliny sa práve toto stalo a NDS si najskôr peniaze požičia od banky HVB a potom si ich neskôr „stiahne“ z rozpočtu a od občanov.
#
Natíska sa však potom jedna otázka pre všetky „zmoknuté kurence“, ale najmä pre Hrušovského, Dzurindu a Simona, čo je podľa nich konaním s negatívnym dopadom pre Slovensko, resp. pre jeho občanov :
#
- keď v súlade so slovenským a aj európskym právom získa europrostriedky firma pre pestovanie tabaku ( teda získa prostriedky mimo rozpočet asi aj na mzdy a ďalšie výdavky, ktoré končia nie vo vreckách akcionárov, ale ako protihodnota za poskytnuté služby skončia aj v rukách občanov tohto štátu ), aj keď je v nej zatiaľ akcionárom nejaký štátny úradník, ktorý poskytnutie prostriedkov ( možno ) ovplyvnil,
//////
Pozri pokračovanie.
 

Dokončenie k predch. príspevku.

Pozri predchádzajúci ...
//////
- alebo to, keď pravdepodobne z dôvodov klientelizmu a aj korupcie niekto poruší pravidlá EÚ a pripraví štát o 1,8 miliardy. Veď z akých iných dôvodov by na NDS „nastavovali“ pravidlá tak, aby porušili podmienky EÚ pre eurofondy; možno ešte z dôvodov neschopnosti úradníkov na NDS – z pohľadu mňa ako občana potom ale radšej šikovný Záhumenský, pretože pre seba a aj pre Slovensko z EÚ získal nejaké peniaze, než nešikovní úradníci NDS ( nominanti bývalej vlády ), pretože nás občanov pripravili o viac ako 1,8 miliardy korún.
#
Toto mi vo víkendových diskusných reláciách chýbalo. Ale podľa reakcií na blogu to asi väčšine občanov nechýbalo, resp. zaujímalo ich iba to, čo im podsúvali „nezávislí“ a „investigatívni“ žurnalisti ( a teraz nemyslím iba televízne pseudohviezdy, ale aj ostrieľaných novinárskych vlkov napr. zo SME ).
#
Milí návštevníci blog.sme.
#
Aj keď sú farby tohto blogu v rozhodujúcej miere modré, tak verím, že sa „zmodrenie“ neprenáša ako vírus na každé, kto sa na tomto blogu pokúša rozšíriť svoj informačný obzor. Som totiž presvedčený, že väčšina prejavov blogerov a aj diskutérov je v prvom rade dôsledkom pôsobenia spomínaných „nezávislých“ a „investigatívnych“.
#
Preto len zdvorilo doporučujem : Nedajte sa vodiť za nos !
 


Najčítanejšie


 1. Jozef Kmeto: Obezita mi vzala všetko 27 909
 2. Maroš Chmúrny: Spoločná zodpovednosť a R. Fico žije v strachu 17 713
 3. Martin Greguš: Jozef Kmeto zomrel v sanitke. Jeho posledná výzva "neveriacim" 16 715
 4. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 8 827
 5. Robert Fico: R. FICO: Kliment s Hrubalom pustili mafiána Kudličku z väzby, Kováčik za to sedí vo väzbe. 7 019
 6. Jozef Sitko: Pani prezidentka, štátu škodia médiá v službách oligarchie... Nie premiér! 2 534
 7. Helmut Posch: Užívali si ich Hitlerjugend aj pionieri, dnes už nikto 2 511
 8. Ján Šeďo: "Pán Fico povedal že máme prísť, tak sme prišli". 2 355
 9. Peter Kollega: Robert Fico ako verejný obhajca zločinca Dušana K. 2 082
 10. Jozef Legény: Bytové hospodárstvo s.r.o. Revúca - čierna diera kde miznú peniaze Revúcej a Revúčanov 1 938

Rebríčky článkov


 1. Richard Gajarský: COVID si vyberá, ale nemusí byť prieberčivý.
 2. Dušan Seberíni: Pán minister Krajčí nešaškujte
 3. Peter Slivovic: Prízrak
 4. Jozef Legény: Bytové hospodárstvo s.r.o. Revúca - čierna diera kde miznú peniaze Revúcej a Revúčanov
 5. Gabo Németh: Láska ako v ohni med
 6. Jozef Legény: Ľudia 65+ sa nepočítajú do štatistiky účasti. Teda ani do štatistiky pokút, pán Matovič?
 7. Dušan Seberíni: Čosi tu neštimuje
 8. Miriam Studeničová: Kráľovná podsvetia a Kráľ času! Fantastické nepoznané skutočnosti!
 9. Štefan Vidlár: O prokurvátoroch
 10. Andy Morávek: Ako som do CORWIN SK a.s. priniesol hotovosť na kúpu bytu… a oni ma otočili vo dverách


Už ste čítali?