Nápad tretí - Sviatky v pohybe

Autor: Peter Kňazeje | 30.12.2006 o 15:25 | Karma článku: 3,69 | Prečítané:  1294x

Kalendár na rok 2007 uvádza 250 pracovných dní a 11 platených štátnych sviatkov (dní pracovného pokoja). Podľa niekoho je štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja veľa, niekto iný by ich chcel mať ešte viac. Veď zamestnancovi patrí náhrada podľa zákonníku práce akoby pracoval a pritom nemusí ani oslavovať sviatok. Berie to ako dodatočnú dovolenku. Jednoducho sviatok je daný zákonom a zamestnávateľ musí platiť.

 foto prevzaté z www.regina.sk

Ako existuje pružný pracovný čas, mohol by sa zaviesť aj pružný sviatok. Išlo by o to, že volný deň z titulu sviatku pripadajúci na utorok prípadne štvrtok by sa posunul o jeden deň a bol by v pondelok respektíve v piatok, aby by to bolo výhodnejšie.
Veď posúdte prosím sami. Aký má zmysel, keď sviatok práce budeme oslavovať v utorok 1.mája? Alebo Deň víťazstva nad fašizmom v utorok 8.mája, prípadne Sviatok svätého Cyrila a Metoda vo štvrtok 5.júla. Pracovný týždeň sa ani poriadne nezačne a už je volný deň. Podľa môjho názoru by takáto úprava vyhovovala aj ďalším ľuďom. Alebo je druhá možnosť, zrušme uvedené štátne sviatky. Dni budú normálnymi pracovnými dňami a v kalendári sa stanú pamätnými dňami.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?