Nápad dva - telefónne búdky

Autor: Peter Kňazeje | 4.11.2006 o 18:20 | Karma článku: 5,70 | Prečítané:  2202x

Na Slovensku je vyše 2 000 verejných telefónnych automatov (presné číslo neviem, lebo Slovak telekom neodpovedal na email). Je možné telefónne automaty využiť aj na iné služby? Jednou z nich by mohlo byť bezplatné bezdrôtové pripojenie k internetu.

 www.londyn.sk
Predstava je taká, že každý telefónny automat by zároveň bol prístupovým bodom k internetu. Väčšina automatov je pripojených k digitálnej ústredni, preto by stačilo zriadenie DSL pripojenia a inštalácia kvalitného prístupového bodu. Signál by sa do okolia v rozsahu 100 až 300 metrov šíril prostredníctvom bezdrôtovej siete (wifi vo voľnom pásme 2,4 Ghz). Pripojiť by sa mohol ktokoľvek v dosahu signálu ale s časovým obmedzením. Každý by mohol byť pripojený určitú dobu (30 minút) a potom by sa mohol opäť pripojiť, aby príležitosť dostalo viac ľudí.
Uvedenú službu by Telekom mohol brať ako reklamu svojich ďalších služieb, prípadne to spojiť s reklamou dcérskej spoločnosti t-mobile. A možno by sa na prevádzku dali získať prostriedky z fondov EÚ ako možnosť informatizácie spoločnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?