Diletanti v Asseco Central Europe

Autor: Peter Kňazeje | 12.6.2017 o 23:28 | Karma článku: 3,92 | Prečítané:  1980x

Akcie slovenskej spoločnosti Asseco Central Europe, a.s. sa obchodovali na varšavskej burze. Zásluhou majoritného akcionára (Asseco Poland, S.A.) sa na valnom zhromaždení rozhodlo o ukončení obchodovania a premene akcií.

Namiesto toho, aby akcionárom vydali listinné akcie, rozhodli sa naťahovať čas. Akcionárov cez svoju oficiálnu webstránku vyzývajú na odovzdanie svojich osobných údajov. Zoznam akcionárov so všetkými údajmi pritom majú k dispozícií (z Centrálneho depozitára cenných papierov).

Pre účely vedenia zoznamu akcionárov, jeho poskytnutia Centrálnemu depozitáru cenných papierov Slovenskej republiky, vydania hromadných listinných akcií a identifikácie konečného užívateľa výhod podľa zákona č.315/2016 Z.z. o registri partnerov verejného sektora, Vás žiadame o poskytnutie Vašich údajov prostredníctvom FORMULÁRU.“

Nezmyselný internetový formulár umiestnil mimo serverov Asseco Central Europe a aj mimo Európsku úniu. Žiadajú napríklad tieto údaje:
- meno a priezvisko akcionára,
- dátum narodenia,
- národnosť,
- či je verejný funkcionár,
- adresu,
- telefónne číslo,
- e-mail,
- počet akcií,
- IBAN (číslo bankového účtu),
- názov banky.

Na konci formulára, ktorý smeruje na americkú firmu JotForm Inc. 1700 Montgomery St, San Francisco, CA 94111, USA, je uvedené:
Súhlasím s tým, aby moje osobné údaje v rozsahu: meno, priezvisko, adresa bydliska, dátum narodenia a rodné číslo boli spracované spoločnosťou Asseco Central Europe, a.s. so sídlom Trenčianska 56/A, 821 09 Bratislava, IČO: 35 760 419 pre účely vedenia zoznamu akcionárov a vydania listinných hromadných akcií. Súhlas je daný na dobu neurčitú.

Beriem na vedomie, že spracúvanie mojich osobných údajov sa riadi zákonom Slovenskej republiky č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov, ktorý najmä v § 28 a nasledujúcich upravuje moje práva v oblasti ochrany mojich osobných údajov.“

Takýto diletantský prístup k akcionárom patrí do divokých 90.rokov kupónovej privatizácie a nie k spoločnosti, ktorá sa chváli zákazníkmi:
- Českomoravská stavebná sporiteľňa – najväčšia stavebná sporiteľňa v ČR a druhá najväčšia v Európe,
- naše riešenie využíva ako hlavný informačný systém v štyroch z piatich stavebných sporiteľní v Českej republike.
- informačné systémy pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu,
- kľúčový informačný systém v prostredí Finančného riaditeľstva SR,
- zásadná úloha pri rozvoji kľúčového systému eGovermentu v Českej republike.

Spoločnosť Asseco Central Europe (Asseco CE) je dnes jedným z najsilnejších softvérových domov v strednej a východnej Európe. Pôsobí na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku, Nemecku, Rakúsku a vo Švajčiarsku. Súčasťou skupiny Asseco Central Europe sú i ďalšie firmy s IT zameraním.
Spoločnosť realizuje náročné projekty pre komerčnú sféru, ako aj pre štátnu správu a samosprávu, postavené na dlhoročných skúsenostiach s rozsiahlymi projektmi softvérových riešení na mieru, pri ktorých kladie silný dôraz na podporu strategických zámerov svojich klientov

Vzhľadom na diletantský proces je otázne, ako sa predseda predstavenstva mohol stať slovenským podnikateľom roka 2016.
Predseda predstavenstva Asseco CE Jozef Klein sa stal držiteľom titulu Podnikateľ roka 2016 Slovenskej republiky. Držiteľ titulu EY Podnikateľ roka reprezentuje Slovenskú republiku na svetovom finále súťaže EY World Entrepreneur of the Year®, ktoré sa každoročne koná v Monte Carle.“

Poznámka: moja spoločnosť je minoritným akcionárom spoločnosti a bude presadzovať zákonné riešenie diletantského postupu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?