Žarty prvého apríla

Autor: Peter Kňazeje | 29.3.2006 o 8:29 | Karma článku: 6,01 | Prečítané:  3037x

Čakal som na príchod jari, tak som si dni kalendára ani nevšímal. Iba zvýšenie rozprávania o povinnosti platiť dane mi pripomenulo, že sa končí marec a prichádza apríl. A tak ako každý mesiac, i apríl sa začne prvým dňom. Ľudia si tento deň spájajú so žartíkmi, výstrelkami a huncútstvom. V sobotu je prvý apríl a je len otázkou, čo sa stane.

 www.inzine.sk

V pondelok poobede mi telefonoval kamarát zo stredoškolských čias, lebo nevedel presne, kde bývam. Chcel mi dať do poštovej schránke obálku s odkazom. Už z toho som vytušil, že ide o dačo nezvyčajné. O pár minút nato mi volal ďalší kamarát a on mi potvrdil tušenie, že náš spoločný kamarát sa žení. Len sa mi to zdá trochu narýchlo. S nastávajúcou sa poznajú dosť dlho. Svadba by bola pokračovaním ich vzťahu a vyznaním, že si prajú byť spolu celý život. Stretol som sa s ním asi pred 2 týždňami a nič nehovoril o pripravovanej svadbe. Je mi to divné. Žeby to bola skutočne svadba alebo iba prvoaprílový žartík na môj účet?

Odpoveď sa dozviem iba z diaľky, lebo by som mal byť v Bratislave. Bude tam každoročná akcia „Pomoc ropuchám pri jarných migráciách“ na Železnej studienke v Bratislave, ktorú organizujú manželia Blanka a Roman Lehotskí zo Základnej organizácie Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny MINIOPTERUS. Akcia pozostáva z 3 etáp. Prvou je stavba zábran, druhou je zber a prenášanie ropúch do rybníkov a treťou je odstránenie zábran. V sobotu 1.apríla sa uskutoční prvá etapa. Budú sa stavať zábrany. Prísť môže ktokoľvek. Naša malá skupinka (z mládežníckej organizácie PäťPé), ktorá sa rozhodla pomôcť pri ich výbornej práci, sa stretáva o 8:30 pri červenom moste na Železnej studienke. Ak máte vlastnú sekeru, motyku, rýľ či lopatu, je dobré ich zobrať.

Ak by ste mali záujem o podrobnejšie informácie o podujatí, stačí sa pozrieť na ich web-stránku http://miniopterus.host.sk/zaby/index.htm. Sú tam napríklad aj údaje, že v roku 1991, kedy urobili prvú tretinu zábran, tak zábrany zachytili 676 ropúch a na ceste bolo usmrtených 328 ropúch. V roku 1995, kedy boli zábrany na celom úseku, zábrany zachytili 5029 ropúch a znížil sa počet na ceste usmrtených ropúch na 60.

Tak ako Vy strávite prvoaprílový deň? Dá sa to aj na dobrovoľníckej brigáde pri praktickej ochrane prírody Železnej studienky.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?