Írski cementári a porušenie zákona

Autor: Peter Kňazeje | 17.6.2016 o 13:13 | Karma článku: 2,65 | Prečítané:  1171x

Írsky vlastník najväčšej slovenskej cementárne nezačal dobre. Len čo prišiel do Rohožníka a zmenil meno cementárne z Holcim Slovensko na CRH Slovensko, porušuje zákony. Myslel som si, že po divných Švajčiaroch, prídu slušní Íri.

Írska skupina CRH kúpila slovenskú cementáreň v Rohožníku od švajčiarskej skupiny Holcim (pre ich povinnosť predaja aktív v rámci zlúčenia skupín Lafarge a Holcim). Kúpna cena väčšinového balíka akcií slovenskej cementárne je tajná ale čo-to naznačuje údaj o celkovom balíku, v rámci ktorého ten obchod prebehol. CRH kúpila balík aktív LafargeHolcim za 6,5mld EUR, pritom tieto aktíva ročne prinášali tržby 5,2mld EUR. Takže kúpna cena bola 25% nad úrovňou ročných tržieb. V prípade slovenskej cementárne tržby na 1 akciu boli 100 EUR, čo ukazuje cenu 125 EUR/akcia.

Írska skupina akcie slovenskej cementárne „zaparkovala“ do slovenskej firmy FERROBETON SLOVAKIA, s.r.o., Štúrovo. Pred pár dňami štúrovská firma FERROBETON SLOVAKIA rozposlala akcionárom slovenskej cementárne list (podpísaný konateľmi štúrovskej firmy Zoltán Vass a László Szaló-Pál), v ktorom minoritných akcionárov informujú, že ako väčšinový akcionár majú záujem o odkúpenie zvyšných akcií spoločnosti CRH (Slovensko). Ponúkali 33,19 Eur za 1 akciu.

List posielali iba akcionárom slovenskej cementárne CRH (Slovensko). Zoznam akcionárov získali od predstaviteľov CRH (Slovensko). Je to porušenie zákona, lebo zoznam akcionárov je tajný a môže slúžiť iba pre samotnú spoločnosť CRH (Slovensko) napr. pre zaslanie pozvánky na valné zhromaždenie (alebo „ak motyka vystrelí“, potom aj na zaslanie dividend).

Uvidím, aký úžitok bude mať slovenská cementáreň z írskych vlastníkov. Zatiaľ začali porušením zákona.

 

Poznámka:
Autor je cez svoju spoločnosť vlastníkom zopár akcií CRH (Slovensko) a akcie im nepredá za 33,19 Eur.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?