Poštová banka, J&T a Kmotrík

Autor: Peter Kňazeje | 12.6.2015 o 7:33 | Karma článku: 8,79 | Prečítané:  3142x

Podľa zverejnených informácií Národná banka Slovenska vykonáva dohľad nad Poštovou bankou. Má súvisieť s úvermi Poštovej banky, ktoré poskytla cyperským firmám. V článku je popísané zapojenie Kmotríkovej firmy GRAFOBAL GROUP.

Poskytovanie úverov spriazneným firmám má svoje limity. Tie sleduje Národná banka Slovenska. Ale vyzerá to tak, že limity sa dajú obísť. Stačí použiť nastrčenú osobu, na prvý pohľad nespriaznenú s bankou. Sledujte tok peňazí. Napríklad v rokoch 2009 a 2010 peniaze tiekli z Poštovej banky (ovládanej cyperskou firmou ISTROKAPITAL SE) a cez slovenskú firmu GRAFOBAL GROUP (ovládanú Ivanom Kmotríkom) sa časť dostala do cyperskej schránkovej firmy AMAURY MANAGEMENT LIMITED. Z Cypru putovali naspäť na Slovensko do firmy Národný futbalový štadión, ktorá vtedy patrila do skupiny firiem J&T Real Estate Holding. Národný futbalový štadión časť získaných peňazí použil na úhradu úveru poskytnutého holandskou firmou J&T Private Equity B.V.

 

Koľko peňazí si Kmotríkov GRAFOBAL GROUP požičal z Poštovej banky? V rokoch 2009 až 2012 to bolo 15 500 000 EUR s ročnou úrokovou sadzbou 9,50 %. Priemerná úroková sadzba úverov v roku 2009 podľa Národnej banky Slovenska bola 3,5409 %. Kmotrík a J&T sa vedia dohodnúť, preto vysoká úroková sadzba asi nie je podstatná, najmä keď sa peniaze preženú cez Cyprus.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

KOMENTÁRE

Sulíka nahnevali ruské noviny, zastal sa Únie

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?