Idú voľby, rozdávame darčeky...

Autor: Peter Kňazeje | 9.2.2006 o 21:13 | Karma článku: 3,97 | Prečítané:  1207x

Iba pár hodín po schválení zákona o skrátení funkčného obdobia súčasného parlamentu sa začala predvolebná kampaň. A kto s ňou začal? Traja ministerskí králi.

 www.hce.sk

Z ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny novinári priviali správu, že sa pripravuje prepočítanie dôchodkov. Okolo 80 000 dôchodkov bude zvýšených asi o tisícovku mesačne, čomu sa dôchodcovia určite potešia. Len škoda, že p. Radičová s týmto krokom prichádza až teraz. Je to príliš okaté. Práca bude na pleciach Sociálnej poisťovne, ktorá i tak má dosť starostí s prevodom príspevkov na účty dôchodkových správcovských spoločností. Podla medializovaných informácií, meškanie platieb prešetruje Národná banka Slovenska. Navyše ministerstvo má neustále problémy s financovaním projektov z Iniciatívy spoločenstva EQUAL.

Druhý darček je z ministerstva vnútra. Postúpením o stupienok vyššie v rebríčku ministerstva vnútra nového ministra asi osvietil pozostatok z kádéháckej svätožiari a je schopný prijať názor generálneho prokurátora, že poslanecká imunita sa nevzťahuje na priestupky poslancov národnej rady. Bývalý štátny tajomník a terajší minister je síce tá istá osoba ale ministerské kreslo je asi oveľa pohodlnejšie ako štátnotajomnícka stolička a hneď po prvom sadnutí dokáže vzbudiť dobré nápady.

Do tretice sa do predvolebnej kampane zapojilo Prokopovičove ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií, ktoré spolu s Miklošovým ministerstvom financií pripravilo dotáciu pre 15 až 25 ročnú mládež, na preplatenie časti nákladov na domáce pripojenie k internetu. Áno, volebné právo má aj mládež od 18 rokov, každý hlas sa bude počítať. Je to prekvapivý krok od Mikloša, lebo zrazu dokázal nájsť v štátnom rozpočte vyše 240 mil. korún.

Podpisový atrament pod ústavným zákonom ešte nestihol zaschnúť a hneď toľko darčekov od ministrov SDKÚ. Asi to sú iba valentínske darčeky a už netrpezlivo čakám, aké vajíčko z klobúka vytiahnu pred Veľkou nocou. Do volieb sú 4 mesiace, tak tých darčekov bude asi veľa, len je škoda, že predvolebnú kampaň si robia za štátne peniaze všetkých obyvateľov.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?