Pomýlené slová podpredsedu vlády Csákyho

Autor: Peter Kňazeje | 31.1.2006 o 20:24 | Karma článku: 2,12 | Prečítané:  1109x

Nadpis článku na teraz.sme.sk bol povzbudzujúci: „Csáky: Fondy EÚ na rozvoj využijeme na sto percent“. Z osobnej skúsenosti si dovolím tvrdiť, že tomu tak nebude a podpredseda vlády Csáky nehovorí pravdu. Tak čo pán Csáky, stavíme sa, že za súčasných podmienok na ministerstvách je Vaše tvrdenie klamstvom?

 europa.eu

Podľa Csákyho bude do 31.decembra 2006 zmluvne pokrytých 100 % prostriedkov európskych fondov určených pre Slovensko. Poznám jedno združenie, ktoré už teraz má vplyvom realizácie projektu financovaného zo štrukturálneho fondu EÚ existenčné problémy. Podľa obchodného zákonníka by malo samo na seba podať návrh na konkurz z dôvodu predĺženia (a tým pádom prostriedky nebudú vyčerpané). Je to z dôvodu zlého nastavenia systému financovania projektov.
Keď žiadateľovi schvália projekt a podpíšu s ním zmluvu o pridelení nenávratného finančného príspevku, tak býva veľká radosť ale tá pomaly vyprcháva až sa nakoniec úplne stratí, lebo ministerskí úradníci nie sú schopní kvalitne a odborne pracovať. Áno, česť výnimkám. Sú aj schopní a vzdelaní pracovníci jednotlivých ministerstiev ale moja osobná skúsenosť so zopár úradníkmi to všetko zatieňuje.Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?