Bicykel v električke - pokračovanie

Autor: Peter Kňazeje | 5.10.2009 o 11:06 | Karma článku: 6,06 | Prečítané:  1601x

Dopravný podnik Bratislava pripravil malé prekvapenie a zareagoval na moju minuločnú výzvu. Trvalo to síce 1,5 roka, no od 1.októbra platí nový Prepravný poriadok a Tarifa, ktorá umožňuje prepravu bicyklov v bežných vozidlách MHD (aj mimo špeciálnych cyklobusov).

 www.dpb.sk

Do prepravného poriadku bol vložený nový článok (8A Preprava bicyklov v dopravných prostriedkoch MHD), ktorý umožňuje prepravu bicyklov vo všetkých linkách MHD v sobotu, nedeľu a v dňoch určených ako štátne sviatky a pracovného pokoja v čase od 7:00 hod. do 20:00 hod. pokiaľ prevádzkové podmienky túto prepravu umožňujú. Predmetný článok uvádza obmedzujúce podmienky prepravy, no tie vyplývajú z bežných prevádzkových podmienok MHD (max. 2 bicykle vo vozidle, neobmedzovanie ostatných spolucestujúcich, súhlas vodiča s ohľadom na obsadenosť vozidla a podobne).

Malým prekvapením je, že nová Tarifa umožňuje prepravu bicyklov zadarmo. Uvádza to čl.7, ods. 3, písm. d): Plateniu dovozného nepodliehajú bicykle prepravované vo vozidlách MHD (s výnimkov bicyklov prepravovaných podľa ustanovení čl.8, čo je cyklobus 128) v sobotu, nedeľu a v dňoch určených ako štátne sviatky a pracovného pokoja v čase od 7:00 hod. do 20:00 hod.

Trvalo to síce dlhšie, no dobrá vec sa podarila.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Rozhovor

Autor Gorily Holúbek: Flašíka viem vysvetliť, polícia sa mi neozvala

Kvalita nahrávky je podobná originálu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Johnson prekvapil a dohodol sa s EÚ na odchode

V sobotu zasadne britský parlament

Komentár šéfredaktorky

Čo nám Gorila hovorí o Ficovi a Haščákovi

Gorila ponúkla jasnú predstavu, ako si interpretujú fungovanie štátu.


Už ste čítali?