Zásady

Autor: Peter Kňazeje | 22.4.2009 o 15:05 | Karma článku: 4,80 | Prečítané:  1206x

Keď niekto urobí chybu, v budúcnosti bude za ňu pykať. Neexistujú výnimky. Pani Radičová urobila chybu. Mala by si ju uvedomiť a vzdať sa mandátu poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky.

 fotky.sme.sk

 

Podľa môjho názoru jej škodí, keď nezaujme zásadové stanovisko. Čakanie na piatkové rokovanie Mandátového a imunitného výboru NR SR je zbytočné. V krátkom horizonte to možno zvládne, no vždy jej budú pripomínať, že sa nezachovala zásadovo. Prvý krok urobila, vysvetlila dôvody zlyhania, no to je málo. Druhým krokom má byť predstúpenie pred verejnosť a ospravedlnenie sa všetkým svojim voličom za zlyhanie. Tretím krokom má byť vzdanie sa mandátu.

Zdôvodňovanie si svojho konania, že systém je zložitý, že to nebol úmysel, nie je správne. Všetky tieto vyjadrenia degradujú jej vyhlásenia počas prezidentskej kampane o čestnosti a slušnosti. Rovnako nie je správne argumentovať, že v politike sa dejú horšie veci na hrane morálky a etiky (napríklad „nástenkový tender" alebo podpisy p.Rafaja za p.Slotu). Ste tu Vy a Vaše správanie, ktoré nezodpovedá Vašim slovným vyjadreniam počas prezidentskej kampane. Chce to nielen slová ale aj skutky. Skutky, ktoré budete môcť zúžitkovať v ďalších parlamentných i prezidentských voľbách.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Takto sa to robí, do psej matere! (komentár)

Ak ostatný skríning niekomu pomohol, boli to starostovia a primátori.

Režisér Vinterberg pre SME: Film Chľast ma po smrti dcéry zachránil

Vyrastal medzi hipisákmi, tí mu dovolili všetko.


Už ste čítali?