Bicykel v električke

Autor: Peter Kňazeje | 15.2.2008 o 20:40 | Karma článku: 4,51 | Prečítané:  1426x

Vonku ešte vládne tuhá zima ale už je potrebné myslieť na niektoré jarné aktivity, najmä keď si vyžadujú zvládnutie pár byrokratických postupov. Preto som Dopravnému podniku Bratislava v dostatočnom predstihuje pred jarou a letom poslal email s jedným nápadom. Týkal sa povolenia prepravy bicyklov v električkách. Email s nápadom som im posielal 10.2.2008, no Dopravný podnik Bratislava nezareagoval ani po 5 pracovných dňoch.

 www.imhd.sk
Podľa platného Prepravného poriadku, čl.10, ods.1, písm. g.) je z prepravy vylúčená vec, ktorej rozmer je väčší ako 50x60x80 cm (napr. bicykel, moped, motocykel a pod), preto som im navrhol zmenu.

Navrhujem vo výrazne obmedzenej miere umožniť prepravu bicyklov aj v električkách. Preprava by bola možná v závislosti od obsadenosti električky iba v zadnej časti každého vozňa električky (kde je dostatok miesta pre 2 bicykle). Dovozné za jeden bicykel by bolo vo výške tarify pre prepravu príručných batožín (7,-Sk/10 minút; 9,-Sk/30 minút a 11,-Sk/60 minút) a časovo by preprava bola možná iba v pracovné dni ráno do 7:00 hod, podvečer od 19:00 hod a počas víkendov a sviatkov časovo neobmedzene. Dopravný podnik s aplikáciou tohto návrhu nebude mat žiadne náklady ale bude mať dodatočné výnosy vo forme cestovných lístkov za prepravu batožiny.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kam ísť na test, čo s pozitívnymi a čo bude s netestovanými? (otázky a odpovede)

Certifikát z plošného testovania na Covid-19 je vstupenkou do obchodov.

Píše Juraj Buzalka

S tyčinkou v nose tvoríme históriu

Politické spoločenstvo sa deje prostredníctvom rituálov.


Už ste čítali?