Kmotríkovi audítori

Autor: Peter Kňazeje | 2.7.2015 o 15:30 | Karma článku: 5,69 | Prečítané:  1368x

Niektorí audítori svoje povinnosť robia šlendriánski a za peniaze sú ochotní urobiť čokoľvek. Napríklad veľké audítorské firmy vo firmách Ivana Kmotríka.

Ivan Kmotrík je väčšinovým vlastníkom ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. Zároveň je predsedom predstavenstva GRAFOBAL GROUP a konečným vlastníkom celej skupiny GRAFOBAL GROUP.

PricewaterhouseCoopers Slovensko (PWC) je audítorom GRAFOBAL GROUP. PWC je zároveň sponzorom (reklamným partnerom) futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava cez spoločnosť ŠK Slovan Bratislava futbal a.s.

Pred PWC bola audítorom GRAFOBAL GROUP spoločnosť Deloitte Audit s.r.o. Keď audítorom GRAFOBAL GROUP bol Deloitte Audit, reklamným partnerom (sponzorom) futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava bol Deloitte Audit.

Vzájomná prepojenosť transakcií (audit a sponzorstvo) je jednoznačná, lebo PWC sa stala reklamným partnerom (sponzorom) futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava v čase, kedy PWC sa stala audítorom spoločnosti GRAFOBAL GROUP.

Je jednoznačné, že podpora futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava a audit v skupine GRAFOBAL GROUP spolu súvisia. Bez auditu v skupine GRAFOBAL GROUP by Deloitte a neskôr aj PWC nepodporovali futbalový klub ŠK Slovan Bratislava.

Sú dve možnosti vysvetlenia:

  1. musí audítorská spoločnosť dávať futbalovému klubu ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka časť financií, ktoré získala za uskutočnenie auditu spoločnosti GRAFOBAL GROUP Ivana Kmotríka?

  2. alebo si audítorská spoločnosť cez podporu futbalového klubu ŠK Slovana Bratislava kupuje zákazníkov?

Ani jedna z možností nie je dobrá správa pre profesionálne správanie audítora. Ich hodnotenia v audítorských správach nie sú zárukou, že účtovníctvo je vedené správne. A možno sa audítori iba podvolili peniazom a dôsledne nekontrolujú až príliš kreatívne účtovníctvo spoločností Ivana Kmotríka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpovým gayom sa vyhrážajú, na republikánske centrum sa zložili demokrati

Dva týždne pred prezidentskými voľbami sa zdá čoraz jasnejšie, že Clintonová vyhrá. Trump má však svoj svet a v ňom jednoznačne vyhráva.

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

ŠPORT

V minulosti opitý havaroval a dostal podmienku. Teraz je na Slovensku najlepší

Pomáha mu flegmatickosť, mentálne dozrel. Žilinčan Filip Hlohovský je najproduktívnejším hráčom futbalovej ligy.


Už ste čítali?